Сьогодні – День пам’яті та примирення

Дата: 08.05.2021 12:28

Восьмого травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Ця дата встановлена задля вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу в Другій світовій війні, що забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей у всьому світі. Він покликаний і для висловлення поваги всім борцям проти нацизму та увічнення пам’яті про загиблих у жорстоких бойових діях.

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу Другої світової війни та застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично й безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Саме тому Україна обрала європейську відповідальну модель пам’ятання під гаслом «Ніколи знову».

У День пам’яті та примирення на території Степанівської сільської ради пройшли поминальні молебні біля пам'ятників та обелісків, а свідомі та небайдужі мешканці нашої громади поклали квіти до святих місць на знак пам’яті та вдячності тим воїнам, які віддали життя у боротьбі за мир.

Символічно, що сьогоднішній день розпочався з дощу - небо плакало… за тими, хто хотів його бачити тільки мирним.