ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ З ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ НАСЕЛЕННЯ

Дата: 30.06.2021 15:58

Під головуванням очільника Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького відбулось засідання колегії ОДА. Основна тема, яку було розглянуто та обговорено в ході засідання, – комплексна безпека населення та захист суспільства від негативного впливу факторів та обставин природного, техногенного, а також антропогенного характеру.

Участь у колегії взяла голова Степанівської сільської ради Наталія Бараненко та начальник управління земельних відносин, економічного розвитку, інфраструктури та інвестицій Ігор Романенко.

Сергій Гриневецький зауважив, що у ході реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні значущі для безпеки населення повноваження передано на найближчий до громадян базовий рівень влади – в територіальні громади. Тому саме на рівні міських, селищних та сільських громад необхідно дуже якісно організовувати та реалізувати основні заходи захисту населення і територій. Тому кожна громада має навчитися ґрунтовно планувати та організовувати свою безпеку, захист населення і територій від ймовірних надзвичайних ситуацій.

Про те, на якому рівні знаходиться органiзацiя цивiльного захисту в новоутворених районах Одеської областi, доповів директор Департаменту з питань цивiльного захисту, оборонної роботи та взаємодiї з правоохоронними органами ОДА Сергій Готко. За його інформацією на сьогодні в Одеському регіоні утворено 64 структурні підрозділи з питань цивільного захисту або передбачено відповідні посади в громадах (що складає лише 70 %).

«Найгірша ситуація – у Білгород-Дністровському, де створено лише у 7-ми громадах з 16-ти, в Болградському – з 10 громад лише половина має структурні підрозділи з питань цивільного захисту та тільки 2 громади  з 9 в Роздільнянському районі передбачили посади і підрозділи», – зазначив Сергій Готко.

В регіоні створено та функціонують 57 з 153-х місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. Найбільше – у Білгород-Дністровському, Болградському та в Ізмаїльському районах. Але на думку Сергія Готка, є необхідність якнайшвидшого створення підрозділів ще у 96-ти – перш за все у Подільському, Березівському, Одеському та Роздільнянському районах.