На сходці мешканців Гаївки

Дата: 27.07.2021 10:27

На території Гаївського старостинського округу відбулась сходка місцевих мешканців, про яку заздалегідь повідомляла староста Світлана Закревська. Поспілкуватися з людьми та обговорити ряд робочих моментів приїхали голова нашої громади Наталія Бараненко, начальник управління земельних відносин, економічного розвитку, інфраструктури та інвестицій Ігор Романенко, начальник відділу земельних відносин та екології Вікторія Шабро та депутати сільської ради Андрій Осадець, Геннадій Келлер, Ігор Гофман, Роман Ганган та Павло Дворжак.

Головним питанням, винесеним на розгляд громади, стало звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону з метою геологічного вивчення гаївської ділянки пісків ФОП “Спускан В.О.” (ділянка 9,9 га, що знаходиться за 1 км на північний захід від північної околиці села Гаївка). Представник даної фізичної-особи підприємця, звертаючись до громадян, пояснив плюси можливого відкриття кар’єру для місцевих жителів - нові робочі місця, наповнення бюджету, розвиток інфраструктури тощо. Але присутні на зустрічі мешканці села, надаючи свої аргументи, одноголосно виступили проти надання даного дозволу.

Далі жителі поставили ряд питань, які наразі турбують громаду. Найперше цікавив стан справ з електропостачанням. Часті відключення світла турбують жителів не лише Гаївки, а й інших населених пунктів громади. Наталія Вікторівна з цього приводу пояснила, що однією із вагомих причин перебоїв з електропостачанням є шквальні вітри, які протягом минулого місяця вже наробили немало біди, та рясні дощі, які не давали працівникам РЕМу вчасно дістатися до об’єктів. Але дане питання знаходиться під пильним контролем голови громади і напередодні цієї зустрічі вже порушувалося на селекторній нараді в обласній державній адміністрації. Наталія Бараненко наступного ж ранку зустрілася з керівництвом Роздільнянського РЕМу та озвучила особисто необхідність термінового приїзду чергової бригади. Того ж дня проблему було усунуто.

Роз’яснюючи питання відсутності медика на місцевому ФАПі, Наталія Вікторівна зазначила, що наразі є проблема нестачі медичних кадрів на території всієї області (більше 600 вакансій), особливо у сільській місцевості. Тому поки єдиним реальним виходом є пошук спеціаліста серед місцевих, або у найближчих населених пунктах. Сільська рада готова заохочувати та створювати мови для роботи медика. Тож, якщо ви маєте пропозиції щодо кандидатів, прохання озвучувати їх керівництву сільради чи депутатам.

Також були порушені питання щодо механізму надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства; підтоплення присадибних ділянок; необхідності спилювання сухих дерев при в'їзді в село та біля дворів селян; були вказані ділянки доріг, які потребують грейдерування та підписання тощо. Обурювалися люди через відсутність регулярного рейсового автобуса з Роздільної до Гаївки, адже Костянтинівський не завжди їде в саме село. Тож наступного ж дня Наталія Вікторівна зустрілась з керівником "Роздільнатранссервіс" Георгієм Іллящуком, який пообіцяв, що обидва рейсових автобуси заїжджатимуть до Гаївки, незалежно від кількості пасажирів.

Всі інші проблеми, про які говорили на сходці мешканці Гаївки, також взяті на контроль керівництва громади та депутатського корпусу. Для їх вирішення будуть залучені всі відповідні служби.