НАССР у навчальних закладах: розробка та впровадження системи

Дата: 13.08.2021 15:39

Поки школярі відпочивають на канікулах та набираються сил, на території нашої громади продовжується підготовка навчальних закладів до нового навчального року. Велика увага цьогоріч приділяється системі харчування - такі вимоги ставлять зміни в освітньому законодавстві.

Нещодавно в залі засідань Степанівської сільської ради відбувся семінар-навчання для освітян, на якому йшла мова про систему НАССР у навчальних закладах - систему аналізу небезпечних чинників і критичних контрольних точок, яка є науково обґрунтованою системою, що дозволяє забезпечувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації та контролю небезпечних чинників. У даній системі основна увага приділяється запобіганню виникнення ризиків і гарантування безпеки харчової продукції на всіх етапах процесу виробництва - від отримання сировини до випуску готової продукції. Зазначимо, що вимоги дуже жорсткі та потребують переформатування їдалень і харчоблоків закладів освіти за новими стандартами. Процес цей непростий, і потребує він чималого фінансування.

Про розробку та впровадження системи НАССР у навчальних закладах присутнім на семінарі освітянам повідала сертифікаційний аудитор, керівник відділу із стандартизації, сертифікації та якості ТОВ “КОТЕКНА УКРАЇНА ЛІМІТЕД” Тетяна Литвиненко.

У заході взяли участь перший заступник голови сільської ради Ольга Колодєєва, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Наталія Тарнавська, начальник відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності - головний бухгалтер Лариса Шевченко, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Наталія Матраницька та керівники навчальних закладів Степанівської громади та відповідальні за організацію харчування в закладах.