Розбудова медичної інфраструктури в Одеському регіоні: сучасна вірусологічна лабораторія

Дата: 14.09.2021 11:46

Під час робочої поїздки до міста Чорноморськ голова Одеської райдержадміністрації Юрій Крук оглянув нову вірусологічну лабораторію Державної установи «Лабораторний центр МОЗ України на водному транспорті», який очолює доктор медичних наук Микола Голубятніков.

Менш, ніж за рік, створено сучасну лабораторію, оснащену  діагностичним обладнанням для проведення досліджень на SARS-CoV – 2 та на інші віруси методом ПЛР.

Тут використовуються сучасні методи досліджень, якісні тест-системи, які підтвердили свою надійність. За рік роботи лабораторії досліджено 24 тис. осіб, з яких виявлено 10 тис. осіб хворих на COVID-19.

Вірусологічна лабораторія в змозі забезпечити вагомий обсяг досліджень для потреб населених пунктів Одеського району.

В лабораторії використовуються нові методи досліджень, застосовані якісні тест-системи, які підтвердили свою надійність на протязі року роботи. За цей період використані тести на SARS-CoV – 2 – українських, китайських, корейських виробників.

В лабораторії обладнано два робочих місця для лікарів – вірусологів, які за зміну проводять на сьогодні 300 – 400 досліджень, а в період епідемічних ускладнень і більше. Лабораторію обладнано двома автоматичними аналізаторами з виділення нуклеїнових кислот та двома ампліфікаторами, які запрограмовані на діагностику тестів на COVID-19.

Вірусологічна лабораторія взмозі забезпечити вагомий обсяг досліджень для потреб населених пунктів Одеського району.

Сучасні холодильники, автоклави, шафи біологічної безпеки – складають діагностичну базу лабораторії.

В планах є придбання імуноферментного аналізатора (ІФА) для виявлення антитіл, як у здорових так і хворих. Цей метод дозволить виявляти і інші дослідження.

«Така лабораторія з сучасною діагностичною базою – ще одне свідчення досягнень у сфері надання якісної медичної допомоги населенню в Одеському регіоні», – зазначив Юрій Крук.