"ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО" В "УКРЗАЛІЗНИЦІ": ОДЕСЬКА ОДА ПІДПИСАЛА ТРИСТОРОННІЙ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З УКРЗАЛІЗНИЦЕЮ ТА ОДЕСЬКОЮ ОБЛРАДОЮ

Дата: 22.11.2021 12:31

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький спільно з головою правління АТ «Українська залізниця» Олександром Камишіним та головою Одеською обласною ради Григорієм Діденком, в Ізмаїлі, підписали тристоронній Меморандум про співпрацю.

Меморандум підписано в рамках реалізації пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) у пасажирських приміських перевезеннях. Зокрема, відповідно до меморандуму місцева влада компенсуватиме перевізнику щонайменше 5 млн грн на рік витрат на організацію маршруту Одеса — Ізмаїл.

«В Укрзалізниці розпочалось «Велике будівництво»: Президент України анонсував «наймасштабніше за роки незалежності» будівництво і модернізацію рухомого складу і залізничних шляхів. Тож мета нашого меморандуму закріпити і розширити співробітництво щодо сприяння розвитку залізничного сполучення та туризму з півднем Одеської області;  посилити співпрацю для підтримки проєктів із соціального захисту окремих категорій громадян та налагодити взаємодію у галузі розвитку залізничного транспорту Одеської області» – сказав голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна, Одеська область стає флагманом впровадження європейської практики замовлення послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом.

«Саме завдяки підписаному меморандуму в рамках впровадження механізму PSO ми змогли запустити на маршруті Ізмаїл — Одеса новий та сучасний дизель поїзд. Найближчим часом аналогічні проєкти будуть реалізовані й в інших областях країни. Цей Меморандум для нас дуже важливий, адже в його умовах прописана підтримка місцевою вдалою пасажирських перевезень «Укрзалізниці», що тим самим, в майбутньому, дозволить нам будувати більш збалансовану модель пасажирських перевезень і оновлювати поїзди. Укрзалізниця колись була потужною компанією. Але, на жаль, останні роки її стан тільки погіршувався. Моє завдання – переломити негативну тенденцію занепаду залізниці та повернути їй колишню потужність, а залізничникам – престижність професії» – відзначив голова правління АТ «Українська залізниця» Олександр Камишін.

Пресслужба Одеської ОДА