A A A K K K
для людей із порушенням зору
Степанівська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Наталія БАРАНЕНКО: Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей

Дата: 08.12.2021 10:26
Кількість переглядів: 351

Сьогодні, 8 грудня, минає рік діяльності Степанівської сільської територіальної громади у її новому складі. Ми зробили лише перші кроки, але сьогодні можемо сміливо пишатися їхньою результативністю. Про роботу сільської ради та її виконавчого комітету, депутатського корпусу та всіх жителів нашої громади, під керівництвом досвідченого очільника - голови сільської ради Наталії Бараненко, про перші перемоги та досягнення, про масштабні плани на майбутнє читайте в інтерв’ю із Наталією Вікторівною.

-­ Минув перший рік роботи новоствореної Степанівської сільської ради. Які враження він залишив?

-­ Кінець року ­ найкращий час для підбиття підсумків роботи. І приємно, коли розумієш, що її результати зараз відчувають мешканці всіх населених пунктів Степанівської громади. Нам було непросто, адже період становлення завжди нелегкий. Завдяки згуртованості та спільній меті, ми зробили впевнений крок назустріч державним реформам, спрямовували зусилля на становлення та розбудову, втілення у життя проєктів та програм розвитку сільської громади у різних галузях, взялися за вирішення  назрілих, життєвоважливих питань щодо покращення соціально­побутових умов життя мешканців громади та інфраструктури сіл.

-­ Чим запам’ятався старт роботи сільської ради в новому її складі?

-­ У перші місяці функціонування нашої об’єднаної громади на порядку денному постало безліч проблем ­ як прогнозованих, так і зовсім неочікуваних: пошук кваліфікованих спеціалістів, комплектування штату сільської ради, налагодження різних сфер життєдіяльності тощо. Ситуацію ускладнювала і небувало сніжна зима, яка, мабуть, стала одним із перших випробувань на згуртованість. Але справились. І з весняними повенями справились! Такі природні катаклізми показали нам проблемні місця, допомогли визначити ті питання, які потребують першочергового вирішення. І ми це зробили: для розчищення снігових заметів та вирішення подібних питань придбано новий сучасний екскаватор; практично у всіх населених пунктах, які потерпали від підтоплень, частково проведені протипаводкові роботи. Це лише два наші кроки у розв’язанні проблем громади, а їх було багато.

-­ Згадуючи прожитий рік, не можна не сказати про пандемію COVID­19. Як вона вплинула на життя громади? Яка ситуація з вакцинацією в сільській раді?

-­ Карантин вніс свої корективи у всі галузі життєдіяльності. Багато уваги приділялося питанню вакцинації населення, особливо колективів навчальних закладів, установ та організацій. Я вдячна за розуміння всім, хто зробив щеплення, чим убезпечив не лише своє здоров’я, а й оточуючих.

Звертаюся до тих, хто ще не зважився на вакцинацію: якщо ви боїтеся, якщо вас лякає різноманітна негативна інформація із соціальних мереж, зверніть увагу на офіційну статистику: зростає кількість вакцинованих ­ зменшується кількість нових хворих. У тих, хто зробив два щеплення, ризик тяжкого перебігу хвороби мінімальний. Тож, важливо довіряти офіційній інформації, про що ми неодноразово наголошували у зверненнях до наших громадян.

-­ Крім пандемії, чим жила місцева медицина?

-­ Якщо сказати мовою цифр, то за 10 місяців поточного року профінансовано по медичній галузі
2 384,3 тис. грн, з яких: на благоустрій прилеглої території Степанівської АСМ – 700 тис. грн, на співфінансування з утримання КНП «Роздільнянський міський центр первинної медико­санітарної допомоги» ­
573,2 тис. грн, на придбання медичного обладнання ­ 301,1 тис. грн; співфінансування по КНП «Роздільнянська багатопрофільна лікарня»  ­ 1 111,1 тис. грн, у тому числі: протиковідні заходи – 100,0 тис. грн, придбання меблів для інфекційного відділення – 22,6 тис. грн, влаштування пожежної сигналізації та системи оповіщення –
94,7 тис. грн. 

На території Степанівської громади функціонує дві амбулаторії сімейної медицини. На початку року нам не вистачало лікаря, тому дуже радіємо, що це питання вирішили. Маємо наразі три високопрофесійних лікарі, які вже уклали декларації з населенням та надають кваліфіковану допомогу.

Протягом року для Степанівської АСМ було придбано необхідне сучасне медичне обладнання для проведення різнопланових лабораторних аналізів. Однією з найвагоміших та приємних новин у медичній галузі стало надання дозволу на відкриття пункту базування «швидкої медичної допомоги» в Степанівській громаді. Наразі тривають роботи зі створення умов для досягнення цієї мети.

На жаль, на сьогодні управлінням капітального будівництва облдержадміністрації не вирішене питання відновлення будівництва Яковлівської АСМ, яка дуже потрібна нашій громаді. Ми все ж таки маємо надію, що в наступному році це проблемне питання буде зрушено з місця.

­- Карантинне життя та захворюваність на страшний недуг нашого часу негативно вплинули на фінансову ситуацію в багатьох сім’ях. Чи зросла кількість звернень від громадян щодо надання допомоги?

-­ Звичайно, таких звернень було чимало. На засіданнях виконкомів та сесіях ми практично безвідмовно приймали рішення щодо надання матеріальної допомоги, згідно із заявами громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах. Крім того, грошовою винагородою вітали ювілярів поважного віку, надавали матеріальну допомогу дітям війни та вдовам, учасникам бойових дій на території інших держав, чорнобильцям, учасникам ООС. Загалом на напрямок соціальної галузі було враховано в сільському бюджеті кошти у сумі 1 801,8 тис. грн, у тому числі: соціальна цільова програма «Милосердя в дії» ­
1 530,5 тис. грн, оздоровлення та відпочинок дітей ­
215,4 тис. грн, пільгове перевезення залізничним транспортом ­ 45 тис. грн.

-­ Разом із колишніми сільськими радами, які стали частиною новоутвореної Степанівської громади, перейшли у власність і всі навчальні заклади та інші установи. Які зміни відчули у роботі сфери освіти?

­- На сьогоднішній день на території громади працює Степанівська ЗОШ І­ІІІ ст. (директор Марія Загребельна), Павлівська ЗОШ І ст. (директор Оксана Миндруль), МНВК (директор Людмила Будніченко), два дошкільних заклади ­ «Ромашка» в Степанівці (завідуюча Міланія Мунтян) та «Пролісок» в Яковлівці (завідуюча Світлана Литвинюк).

Однією з перших перемог у реформуванні освітянської галузі в нашій громаді стало створення опорного закладу освіти на базі Яковлівської загальноосвітньої школи. Сьогодні Яковлівський опорний заклад загальної середньої освіти (директор  Лариса Бойченко) має дві філії ­ Марківську та Гаївську. Нам вдалося зберегти і дошкільну групу при Гаївській філії Яковлівського ОЗЗСО.

Але, на жаль, ми зустрілись із великими проблемами в роботі опорного закладу: термінової заміни потребує система опалення та дах будівлі, капітального ремонту ­ харчоблок. Тому депутатським корпусом прийнято рішення щодо розроблення проєкту капітального ремонту будівлі. Вартість будівельних робіт за проєктом складає 
23 537,2 тис. грн.

Також розроблено проєкт із благоустрою прилеглої території Степанівської школи – 11 323,9 тис. грн,  реконструкції спортивного майданчика Марківської філії – 1 900,0 тис. грн.

-­ Яка ж загальна сума вже вкладена в освітянську галузь?

­- Загалом з початку поточного року було профінан­совано по галузі освіти 16 847,4 тис. грн, у тому числі за рахунок сільського бюджету ­ 11 081,8 тис. грн та субвенцій з державного бюджету ­ 5 765,6 тис. грн. Окрім захищених статей, кошти спрямовані на: співфінансування «Нової української школи» – у сумі 297,5 тис. грн, на протипожежні заходи – 1 522,6 тис. грн, заходи для забезпечення належного харчування за системою ХАССП ­ 562,2 тис. грн, на придбання меблів, обладнання, запчастин тощо витрачено 338,0 тис. грн, на поточні ремонти ­ 168,0 тис. грн.

­- Щоб досягти правильного розподілу бюджету та таких високих результатів потрібно мати сильну команду. Що можете сказати з цього приводу?

­- Нам вдалося зібрати одну з найсильніших команд спеціалістів у нашому районі. Я вдячна депутатському корпусу та виконавчому комітету за мудрі та виважені рішення, які приймалися протягом минулого року. Депутати напружено та відповідально працюють у постійних профільних комісіях. Як на комісіях, так і під час сесій у нас часто виникали дискусії, були питання, які по декілька разів відправлялись на доопрацювання – все це свідчить про небайдужість, про бажання знайти правильне рішення в інтересах всієї громади.

Гідно представляють інтереси своїх старостинських округів старости Світлана Закревська, Микола Осадець та Олександр Дудніченко. Це ті люди, які добре володіють інформацією на місцях, звертають увагу на питання, які потребують найшвидшого вирішення.

Відчувалася підтримка обласного керівництва, в особі голови облдержадміністрації Сергія Гриневецького, керівників управлінь та департаментів облдержадміністрації, голови обласної ради Григорія Діденка, депутата обласної ради Микити Кузькевича, голови районної ради Олександра Пресмана та голови райдержадміністрації Сергія Приходька.

-­ Чого б побажали своїм колегам напередодні професійного свята?

­- Сьомого грудня ми відзначається День місцевого самоврядування, а восьмого – виповнюється рік нашій ВЕЛИКІЙ Степанівській громаді. Тож, хочу подякувати всім, хто своєю відповідальною працею, небайдужістю та активною громадською позицією докладав і докладає зусиль для розвитку та процвітання нашої маленької, але такої рідної, батьківщини!

Сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально­економічний розвиток територіальних громад, за благополуччя їхніх жителів, за створення комфортних умов для проживання мешканців сіл, селищ, міст, що в кінцевому результаті зробить нашу державу сильною та заможною, бо нічого на світі немає краще нашої землі.

Тому бажаю нам, представникам органів місцевого самоврядування, мужності та здобутків у нелегкій та відповідальній праці, міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя та здійснення  всіх наших життєвих планів та задумів задля того, щоб наша ВЕЛИКА Степанівська громада мала гідні умови для життя, стала сучасною, щоб тут хотіли залишатися наші діти та внуки! Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь