Впровадження системи НАССР в закладах освіти Степанівської громади

Дата: 22.12.2021 11:24

В адмінбудівлі Степанівської сільської ради відбулась зустріч керівництва сільської ради в особі голови Наталії Бараненко, першого заступника голови Ольги Колодєєвої із начальником Роздільнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Олегом Гнисюком та начальником відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства данного управління Ганна Головко. Головне питання, яке постало на порядку денному - запровадження нової системи здорового харчування учнів у закладах освіти Степанівської сільської територіальної громади. У заході взяли участь начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Наталія Тарнавська,  головний бухгалтер сільської ради Лариса Шевченко.

Нагадаємо, що 24 березня 2021 року Уряд ухвалив Постанову Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», яка набрала чинності з початком навчального року - 1 вересня 2021 року.
Управління Держпродспоживслужби бере безпосередню участь у прискоренні реформи шкільного харчування, впровадженні якісних змін та їх реалізації. Держпродспоживслужба здійснює постійний контроль за виконанням вимог діючих нормативно-правових документів шляхом проведення планових та позапланових заходів державного нагляду, а також постійно співпрацює в даному напрямку зі Степанівською сільською радою та відділом освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Степанівської сільської ради, у тому числі шляхом створення спільних комісій з перевірки закладів освіти щодо стану їх готовності до роботи в новому навчальному році та запровадження заходів з реформування шкільного харчування.

Рішенням Степанівської сільської ради від 7.07.2021 року №412-VІІІ "Про встановлення суми витрат на харчування учням загальноосвітніх закладів Степанівської сільської ради" середня вартість харчування з 01.09.2021 року становить 20 грн на учня.  Слід зазначити, що в закладах освіти здійснюється поступове впровадження  програм - передумов системи НАССР.