A A A K K K
для людей із порушенням зору
Степанівська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Інформаційне повідомлення про громадське обговорення щодо створення освітнього опорного закладу та реорганізації закладів освіти Степанівської сільської ради

Дата: 21.05.2021 11:45
Кількість переглядів: 752

Відповідно до рішення виконавчого комітету Степанівської сільської ради від 12.05.2021 №107-Ср «Про проведення громадського обговорення перспективної мережі закладів освіти з метою створення опорного закладу на території Степанівської сільської територіальної громади», рішення Степанівської сільської ради від 26.05.2021 №316-УІІІ «Про Порядок проведення конкурсу на визначення опорного закладу освіти Степанівської сільської ради та затвердження складу конкурсної комісії», в даний час проводиться громадське обговорення по наступним умовам:

  1. Найменування організатора громадського обговорення – Степанівська сільська рада.

 

2. Мета: врахування думки жителів Степанівської територіальної громади щодо створення освітнього опорного закладу та реорганізації закладів освіти.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

а) рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники);

б) мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади;

в) розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради;

г) у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти;

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону, засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

 

3. На території Степанівської територіальної громади функціонує 5 закладів загальної освіти, у яких навчається 776 школярів:

-   2 загальноосвітніх школи І-ІІІ ступенів (658 учнів);

-   1 загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів (60 учнів);

-   1 загальноосвітня школа І ступеня (32 учні);

- 1 навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад  І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» (26 учнів).

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність, відповідно зменшується кількість учнів. У 2020/2021н.р. у закладах ЗСО ІІ ступеню навчається 48учня, в середньому це 4,8 учнів в класі. Утримувати два заклади освіти ІІ ступеня у громаді недоцільно. Марківська ЗОШ І-ІІ ст., Гаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ЗДО» знаходяться у пристосованому приміщені без спортивної зали. Кількість та площа навчальних кабінетів не відповідають потребам учасників освітнього процесу. В той час, коли приміщення Яковлівської ЗОШ І-ІІІ ст. є типовим, відповідає усім санітарним вимогам, проектна потужність становить 485 осіб (навчається  326 школярів).

Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена  на заробітну плату педагогічних працівників. 

Середня наповнюваність класів у закладах освіти Степанівської територіальної громади  становить 13,4 учнів, у Гаївському НВК – 2,6 школярів. Даний заклад є найбільш затратним серед усіх шкіл ТГ, у зв’язку з відсутністю класів, в яких навчається 5 учнів. Зараз в Гаївському НВК навчається 24 учня: в першому класі – 0, другому класі - 2, третьому класі – 3, четвертому класі – 4, п’ятому – 4, шостому - 3, сьомому – 5 учнів, восьмому – 3, дев’ятому – 0. Тобто, вісім із дев’яти класів не відповідають мінімальному рівню наповнюваності. На сьогодні, щоб даний заклад відповідав вимогам по наповнюваності класів, загальна кількість учнів у школі повинна становити не менше 60 учнів.

Відповідно до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015р. №6 зі змінами та доповненнями: «За рахунок субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 року фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб». Якщо Гаївському  НВК залишити статус закладу І-ІІ ступенів, то у новому навчальному році усі витрати по його утриманню здійснюватимуться виключно з місцевого бюджету.

 

Враховуючи те, що державна освітня субвенція покриває лише заробітну плату педагогічного персоналу, громада за рахунок місцевого бюджету фінансує комунальні послуги та утримання технічного персоналу. Варто зауважити, що значні кошти витрачаються на опалення напівпорожніх приміщень школи,  хоча їх громада могла б вкладати в енергоефективні заходи та спрямовувати на проекти розвитку.

Значна видаткова частина бюджету Степанівської територіальної громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Вартість утримання одного учня  на один рік Степанівської територіальної громади становить:

1

Степанівська ЗОШ ІІІ ступенів

26748, 58 грн. на 1 учня

2

Яковлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

26637,32 грн. на 1 учня

3

Гаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ЗДО

92845,89 грн. на 1 учня

4

Марківська ЗОШ І-ІІ ступенів

44673, 91 грн. на 1 учня

5

Павлівська ЗОШ І ступеню

28246,15 грн. на 1 учня

 

На сьогодні єдиним оптимальним завданням  у вирішенні проблеми малокомплектності Гаївського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ЗДО» є реорганізація даного закладу у початкову школу. Таким чином, ми збережемо приміщення, молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів  працюватимуть у звичних умовах. Учнів 5-9 класів даного навчально-виховного комплексу планується підвозити до Яковлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів шкільним автобусом. Вивчається питання працевлаштування вчителів в школах громади.

Створення єдиного закладу загальної середньої освіти  дасть позитивні результати, оскільки це і об’єднання навчальної бази, оновлення педагогічного колективу та формування нового учнівського соціуму через групування учнів з високим рівнем знань в одному закладі.

Заходи з реорганізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.

 

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, провівши засідання робочої групи відділу освіти, культури, молоді та спорту, виносимо на громадське обговорення  питання реорганізації  шляхом приєднання Марківської ЗОШ І-ІІ ст. до Яковлівської ЗОШ І-ІІІ ст. у єдиний заклад загальної середньої освіти та переведення Гаївського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти» у заклад початкової освіти з приєднанням до Яковлівської ЗОШ І-ІІІ ст.

4. Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення щодо реорганізації вищезазначених закладів освіти.

Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 67412, вул. Покровська, 114, с. Яковлівка, (відділ освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Степанівської сільської ради, адреса електронної пошти: stepanivka.viddokms.01.04.21@gmail.com).  Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі ЗЗСО громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО.

5. До участі в обговоренні запрошуються мешканці Степанівської територіальної громади у терміни до 07 червня 2021 року.

6. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Колодєєва Ольга Олександрівна – перший заступник голови Степанівської сільської ради. Контактна особа – Тарнавська Наталія Іванівна - начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Степанівської сільської ради, тел. 2-52-43.

7. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Степанівської сільської ради. 

 

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень