Безоплатна правова допомога – правова підтримка, яка гарантується державою повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел
Для отримання більш детальної інформації та юридичної допомогою звертайтеся до:
- Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою:
м. Роздільна, вул. Незалежності, 2; тел.: (04853) 5-03-66; (04853) 5-04-43;
- Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою:
смт Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2; тел.: (04859) 4-03-00;
- Захарівського бюро правової допомоги за адресою:
смт Захарівка, вул. 1-го Травня, 49; тел.: (04860) 9-44-30;
- Іванівського бюро правової допомоги за адресою:
смт Іванівка, вул. Центральна, 93; тел.: (04854) 2 00 55.
Також знайти відповідь на юридичне запитання можна у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/ або зателефонувавши на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103.
Особи, які постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми та дискримінації, можуть отримати правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань, допомогу у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру у центрах надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Що таке сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом. Це будь-які дії сексуального характеру, що вчинені окупантами відносно мирного населення, незалежно від віку чи статі постраждалих.
Система надання безоплатної правової допомоги долучилася до Всеукраїнської інформаційної кампанії із захисту прав споживачів фінансових послуг «Знай свої права: кредити», яку проводить Національний банк України, та яка триватиме у липні-жовтні 2022 року в усіх регіонах України.
Тепер він для працездатних громадян становить 2600 гривень, для непрацездатних – 2027 гривень. У зв'язку з цим повідомляємо, яка сума середньомісячного доходу дозволяє громадянам мати право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, складанні документів процесуального характеру, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.
Спеціалісти, які увійдуть до Реєстру психологів, допомагатимуть правоохоронним органам ефективно розслідувати злочини проти дітей, а також — суду під час здійснення судового розгляду за участі дитини. Їхня мета — зробити процес менш травмувальним для дитини, максимально ефективним, щоб голос дитини почули, її права були захищеними й винних притягнули до відповідальності.
Дедалі більше українців надають перевагу отриманню правових консультацій та роз’яснень телефоном або через онлайн-сервіси системи з надання безоплатної правової допомоги. Враховуючи зростання попиту саме на телефонні консультації, постало питання – як далі розвивати єдиний контактний центр системи БПД.
Підготувати заяву до Європейського суду з прав людини можна онлайн через електронну систему www.espl.com.ua. На платформі наведено перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ. Це — загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.
Багато українців вимушені виїжджати із зони бойових дій чи з окупації через інші тимчасово окуповані території або росію, щоб дістатися безпечного місця. Людей цікавить, чи не порушать вони своїми діями закони України. Ось відповіді на два найпоширеніші запитання.
Поставити інші правові питання можна за номером 0 800 213 103 (контакт-центр системи БПД)