В Україні станом на 12 серпня виявлено 300 випадків штаму коронавірусу “Дельта”

Дата: 13.08.2021 11:12

Такі неприємні дані повідомив заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"Насправді, ця ситуація — доволі ризикована, адже ситуація погіршується в кожній області країни і спалах можна очікувати не лише в окремих областях, а будь-де", - додав він.

Що стосується того, у яких регіонах країни "Дельта" поширюється швидше, то, зі слів Ігоря Кузіна, йдеться про Волинську, Одеську, Тернопільську області, Чернівці та Київ. Він констатував, що штам "Дельта" дійсно поширюється швидше, ніж звичайний вірус. "Також він частіше призводить до госпіталізації. Але є і позитивні моменти: вакцинація захищає від "Дельти". Є поодинокі повідомлення про зниження ефективності вакцини, але це зниження не є суттєвим. Навіть при спалаху "Дельти" в різних країнах, вакциновані люди не потрапляли в лікарні, і країнам з належним рівнем вакцинації вдалося уникнути такого екстранавантаження саме на систему охорони здоров'я", - зауважив головний санітарний лікар України.

Повний курс вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні з кінця лютого отримало вже майже 2,6 мільйона людей.