В Україні вже можна проводити щеплення дітей від коронавірусу

Дата: 28.10.2021 08:32

Це рішення МОЗ ухвалило ще 13 жовтня. Ще раніше в Україні дозволили щеплення від Covid-19 дітям з групи ризику. Це діти, які мають складні супутні захворювання, ослаблений імунітет, пережили трансплантацію.

Станом на 26 жовтня, першою дозою від ковіду щепили 13,5 тисяч українських дітей віком 12-17 років. Щеплення двома дозами отримали 9 тисяч дітей.

Рекомендації щодо щеплення дітей ухвалила Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики. Наказ про вакцинацію дітей затвердив МОЗ.

Чому треба щеплювати дітей?

"Дельта" варіант вірусу значно небезпечніший для дітей, вони частіше мають тяжкий перебіг і потрапляють в лікарні, тому щепити їх треба в першу чергу заради їхнього здоров'я. Окрім того, діти інфікують дорослих - своїх родичів, учителів, для яких ковід може бути смертельним", - говорить про щеплення дітей Дарина Дмитрієвська, сімейна лікарка, співзасновниця ГО "Медичні лідери".

Вакцинацію від коронавірусу дітям проводять у Великій Британії, США, ЄС та ще у багатьох країнах. З червня від Covid-19 щеплюють дітей в Ізраїлі.

За минулу добу в Україні на Covid-19 захворіло майже 1500 дітей. З часу початку пандемії захворіли десятки тисяч дітей.

Чим в Україні вакцинують дітей?

Щеплення дітей рекомендують робити лише однією вакциною - це Comirnaty від Pfizer/BioNTec.

Щеплення мають проводити за схемою - 2 дози по 0,3 мл з інтервалом між першою та другою дозами 21-28 діб.

З якого віку можна?

Згідно з рекомендаціями НТГЕІ, враховуючи дані з безпеки та ефективності вакцини Pfizer, дітей можна щеплювати з 12 років.

"Ми закликаємо свідомих батьків захистити своїх дітей і зробити їм щеплення", - заявив Ігор Кузін, головний санітарний лікар України.

Як і де можна зробити щеплення?

Щеплення дітей мають проводити лише за згоди батьків і лише у їхній присутності.

Для того, щоб організувати щеплення, батьки мають отримати направлення у свого педіатра або сімейного лікаря і з цим направленням піти до пункту щеплення.

Батьки мають обрати той пункт щеплення, де проводять вакцинацію Pfizer.

Які є протипоказання для щеплення дітей?

Pfizer/BioNTech протипоказана, якщо у дитини були серйозні алергічні реакції на один із компонентів вакцини.

Не рекомендують щеплення дітям, які перенесли міокардит або перикардит.

Рекомендують відкласти вакцинацію проти Covid-19 дітям, які перенесли мультисистемний запальний синдром.

Як поєднати щеплення дітей від Covid-19 з іншими щепленнями?

У НТГЕІ радять дотримуватися 14-денного інтервалу між вакциною проти Covid-19 та іншими щепленнями.

Практика інших країн

Дітей віком з 12 років щеплять у США. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США наразі розглядає питання вакцинації дітей віком від 5 років.

Дослідження, які опублікував Pfizer, свідчать, що дві дози вакцини є на 91% ефективними і безпечними для запобігання інфекції у маленьких дітей віком від 5 до 11 років.

За матеріалами ВВС News Україна