До уваги платників податків: при поданні декларації з плати за землю використовуємо нову кодифікацію цільового використання земель

Дата: 14.12.2021 17:51

Роздільнянська ДПІ повідомляє про суттєві зміни в системі державного регулювання земельних відносин, а саме: Порядок ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.10.2012 р. № 1051 (далi - Порядок), доповнено Додатком 59 «Класифiкатор видiв цiльового призначення земельних ділянок» (у редакції постанови Кабiнету Мiнiстрiв України «Про внесення змiн до деяких актiв Кабiнету Мiнiстрiв України» вiд 28.07.2021 р. № 821), який застосовує кодифiкацiю цiльового використання земель вiдмiнну вiд тих, що застосовувалися вiдповiдно до наказу Держкомзему вiд 23 липня 2010 р. № 548 (далi - Наказ № 548), зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 1 листопада 2010 р. за №1011/18306.

Тобто, класифiкатор видiв цiльового призначення земель, затверджений Наказом №548 припинив свою дiю з 11.08.2021.

Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 травня 2017р. №483 було затверджено форми типових рiшень про встановлення ставок та пiльг iз сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, вiдмiнне вiд земельної дiлянки. Зокрема, код виду цiльового призначення земель зазначався згiдно з Класифікацією видiв цiльового призначення земель, затвердженого Наказом № 548.

Зверніть увагу! У формi податкової декларацiї з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельнi дiлянки державної та комунальної власностi) затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 16 червня 2015 р. № 560 (у редакції наказу Мiнiстерства фiнансiв України вiд 23 сiчня 2017 р. № 9) також було передбачено застосування кодiв виду цiльового призначення земель вiдповiдно до Наказу № 548.

Тож, з метою реалiзацiї рiшень рад щодо встановлених ставок та пiльг з плати за землю, а також унiфiкованої системи декларування податкових зобов'язань слiд користуватися інформацією з Додатку 59 в якому наведено порiвняльну таблицю з вiдповiднiстю кодiв виду цiльового призначення земельних дiлянок до УКЦВЗ (Наказ № 548).

На даний час з метою контролю за правильнiстю нарахування, повнотою i своєчасністю сплати земельного податку ДПС вживає заходи щодо приведення форми податкової декларацiї з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельнi дiлянки державної або комунальної власностi) у вiдповiднiсть до положень Порядку.

Додаток 59 можна переглянути за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1051%D0%B1-2012-%D0%BF#n637

Роздільнянська ДПІ