ЗВІТУЄМО В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ

Дата: 17.01.2022 10:00

Роздiльнянська ДПI інформує, що з 1 січня 2022 року почався період звітування платниками податків своїх доходів, отриманих у 2021 році, та нарахованих податків.  Звітувати мають і юридичні особи і фізичні особи. ФОП на загальній системі,  на спрощеній системі оподаткування та  фізичні  особи - громадяни у яких  виникає такий обов`язок.

Поряд  з цим актуальною формою взаємодії у період карантинних обмежень з податковими органами залишається використання електронних сервісів, запроваджених ДПС, які набувають все більшої популярності серед платників.

Електроннi сервiси - це соцiальна пiдтримка платникiв податкiв на перiод здiйснення обмежувальних протиепiдемiчних заходiв, запроваджених з метою запобiгання поширенню на території України гострої респiраторної хвороби COVID-19.

Переваги подання звiтних документiв в електронному виглядi:

• самостiйний вибiр часу подання звiтностi зручного для платника,
  • не потрiбно вiдвiдувати ЦОП,
  • без черг,
  • економiя часу,
  • уникнення  арифметичних  помилок,
  • постiйне оновлення програмного забезпечення відповідно до останнiх норм законодавства,
  • автоматичне заповнення звiтних документiв на пiдставi вже поданих звiтiв,
  • автоматичне формування архiву електронних копiй звiтiв, квитанцiй та iнших документiв,
  • протидiя розповсюдження COVID-19.

Користування сервісом Електронний кабінет надає можливість працювати платникам податків з органами податкової служби дистанційно, а саме:

• підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;
  • переглядати дані картки особового рахунку про стан розрахунків з бюджетом (нараховано, сплачено, переплата, податковий борг, штрафні (фінансові) санкції, пеня);
  • формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету;
  • здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем типу Інтернет-банкінг;
  • здійснювати офіційне листування з органами ДПС України з питань оподаткування, отримувати консультаційні послуги (у режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями);
  • замовляти та отримувати адміністративні послуги;
  • оперативно переглядати актуальні, а також архівні відомості, які надано платником податків або сформовано на підставі наданих ним до ДПС документів.

Серед перерахованих послуг «Електронного кабінету» ми хочемо акцентувати Вашу увагу саме на поданні звітності в електронному вигляді, бо саме ця послуга отримує дедалі більшу підтримку платників податків, адже електронна звітність – це сучасно, швидко та зручно!

Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати електронний цифровий підпис, який органи Державної податкової служби України надають безкоштовно.

Таким чином, у цей час електронний цифровий підпис безкоштовно можна одержати за наступними адресами:- відділ реєстрації користувачів при ДПС в Одеській області (м. Одеса, вул. Ланжеронівська, буд. 15, каб.201, тел. (048) 705-61-74);- пункт реєстрації користувачів №2 (м. Одеса, вул. Стовпова, буд. 17, приміщення  ЦОП  ДПІ у Малиновському районі м. Одеси.

Одержати відкриті ключі можуть усі без винятку платники податків: юридичні, фізичні  особи й громадяни незалежно від місця прописки та обліку.

Роздiльнянська ДПI