27 лютого відзначатимемо 90 років з дня утворення Одеської області

Дата: 14.02.2022 11:16

Одеська область була утворена Постановою IV позачергової сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету XII скликання від 9 лютого 1932 р.

Ця постанова набула чинності з 27 лютого 1932 р. після затвердження її Всеросійським Центральним Виконавчим Комітетом.Область була утворена у складі 4 міст обласного підпорядкування (Одеса, Кіровоград, Миколаїв, Херсон) та 46 районів:

Андріїво – Іванівський, Антоно – Кодинцівський (Комінтернівський), Арбузинський, Баштанський, Березівський, Бориславський, Біляївський, Благоївський, Бобринецький, Велико – Висківський, Велико – Олександрівський, Вільшанський, Вознесенський, Голованівський, Голо – Пристанський, Гросулівський, Грушківський, Добровеличківський, Доманівський, Жовтневий, Зельцський, Знам’янський, Калініндорфський, Карл – Лібкнехтовський, Кахівський, Криво – Озерський, Любашівський, Ново – Архангельський, Ново – Бузький, Ново – Миргородський, Ново – Одеський, Ново – Український, Очаківський, Першомайський, Роздільнянський, Скадовський, Снегурівський, Спартаківський, Троїцький, Тилігуло – Березанський, Устимівський, Фрунзівський (Захар’ївський), Хмільовський, Хорлівський, Цебриківський, Цюрупинський.

На сьогодні Одещина – це обласний центр м.Одеса, 26 адміністративних районів, 7 міст обласного значення з населенням 2491,7 тис. осіб (за станом на 01.01.2001 р.), 1362 кілометри державного кордону.