Реєстр медіаторів, які залучаються центрами з надання БВПД

Дата: 16.09.2022 10:47

Координаційний центр з надання правової допомоги вестиме Реєстр медіаторів, які залучаються центрами з надання БВПД для реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», а також розробить правила проведення медіації. Це передбачено постановою Уряду «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо деяких питань забезпечення надання послуг з медіації системою безоплатної правової допомоги» від 02 вересня 2022 року № 990. Нововведення мають бути впроваджені у 4-місячний строк з дня набрання чинності цією постановою.

«Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» надання допомоги у забезпеченні доступу до медіації є однією із правових послуг, право на яку мають усі громадяни України та особи, які підпадають під юрисдикцію нашої країни. Процедура медіації дає змогу сторонам за допомогою медіатора врегулювати конфлікт шляхом переговорів у позасудовому порядку, не позбавляючи їх можливості звертатися до суду. Під час кримінального процесу медіація дає ще й можливість реалізувати підхід відновного правосуддя за участю осіб, яким завдана шкода та осіб, які вчинили правопорушення. Сьогодні вкрай важливим є формування у суспільства розуміння того, що медіація не є альтернативою судовому розгляду або отриманню правової допомоги, вона дозволяє досягти виконуваності рішень, які очікують один від одного сторони спору (конфлікту). В окремих видах правових спорів медіація може бути ефективною для сторін спору лише за умови отримання ними правової допомоги», – зазначила начальниця управління впровадження альтернативних способів врегулювання спорів Координаційного центру з надання правової допомоги Ірина Бондаренко.

Детальніше читайте на нашому сайті https://bit.ly/3RqrAF9

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid