Інструкція для громадян: як не стати помічником ворога

Дата: 05.10.2022 11:33

Намагаючись якнайшвидше повідомити про наслідки ракетних ударів по містах і різних об’єктах нашої країни, громадяни, медіа і блогери часто поспішають викладати в соціальні мережі відео обстрілів і при цьому називають точні адреси потраплянь ворожих ракет. Це лише сприяє ворогові корегувати наступні удари. Не робіть цього, не допомагайте окупантам! – звертається Міністерство оборони України.

Воно розробило інструкцію про те, чого не можна показувати і озвучувати у своїх матеріалах, щоб не нашкодити роботі Збройних сил України.

Національна рада просить медіа, а також усіх громадян, які висвітлюють перебіг воєнних дій, дотримуватися цих правил для нашої спільної безпеки і перемоги!

• Не називайте точні цілі і об’єкти враження.
  • Не розповідайте, що в нас немає, приміром, ППО на конкретній ділянці фронту і не вказуйте точні географічні дані.
  • Не можна говорити, що для заїзду в місто безпечною залишилася лише одна дорога і називати, яка саме.
  • Небезпечно повідомляти про наявність або відсутність, місцезнаходження будь-якого озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.