Як безпечно користуватись генераторами?

Дата: 09.01.2023 10:35

Під час планових та аварійних відключень електроенергії українці все частіше використовують генератори. Їх експлуатація потребує дотримання певних правил безпеки.

Де можна встановлювати?

Розміщувати генератор варто лише на вулиці, щоб відстань до найближчої стіни чи вікна була щонайменше 6 метрів. Адже під час його нагрівання предмети поблизу можуть спалахнути. Крім того, він виділяє чадний газ, який шкодить здоров’ю.

Як заправляти?

Заправляйте генератор лише за межами приміщень. Перед цим дайте приладу охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.

Важливо. Купуйте лише сертифіковане паливо у ліцензованих точках продажу. Ретельно захищайте його від вологи та дощу.

Кілька порад щодо використання генератора:

– перед використанням пристрою встановіть у приміщенні детектори чадного газу та придбайте вогнегасник;

– підключайте електроприлади безпосередньо до генератора або використовуйте зовнішній подовжувач;

– обов’язково перевірте, чи немає на шнурі порізів або розривів, а на штекері наявні три контакти, зокрема заземлюючий штифт.