СТАТИСТИКА ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ ЗА 2022 РІК

Дата: 13.01.2023 11:04

За 2022 рік в Україні виникло 71 161 пожежа. Внаслідок них загинуло 1 162 людини, травмовано 1 287 людей. З них, якщо говорити про дітей та підлітків до 18 років, 89 дітей. Наразі пожежі у житловому секторі становлять 40 % від усіх інших.

Основна причина пожеж – необережне поводження з вогнем. Це, зокрема, і перевантаження електромереж, внаслідок чого пожежі виникають від короткого замикання.

Протягом 2022 року по Роздільнянському району Одеської області зареєстровано 508 пожеж (за аналогічний період 2021 року 262 пожежі), внаслідок яких загинуло 10 осіб, 4 особи отримали травми.

Прямі матеріальні збитки від пожеж склали 31 млн 342 тис. 300 грн. Побічні збитки від пожеж – 90 млн 456 тис. 794 грн.

Знищено, пошкоджено 93 будинки та споруди, 7 одиниць автотранспортної техніки.

Розподіл пожеж по територіальних громадах Роздільнянського району:

1). Роздільнянська ТГ – 175 пожеж, внаслідок яких загинуло 5 осіб.

2). Лиманська ТГ – 52 пожежі, внаслідок яких загинула 1 особа,

3). Степанівська ТГ – 44 пожежі, внаслідок яких загинули 4 особи, 1 – отримала травми.

4). Великомихайлівська ТГ – 77 пожеж, 1 особа отримала травми.

5). Новоборисівська ТГ – 16 пожеж.

6). Затишанська ТГ – 37 пожеж, 1 особа отримала травми,

7). Захарівська ТГ – 86 пожеж, 1 особа отримала травми.

8). Цебриківська ТГ – 11 пожеж.

9). Великоплосківська ТГ – 10 пожеж.

За результатами аналізу виявлено зростання пожеж по всій території Роздільнянського району. Найбільша кількість загиблих та травмованих під час пожеж зареєстрована в житловому секторі міського та сільського населеного пункту.

Слід пам’ятати, що знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти життя.

Андрій КАЛИТА, головний інспектор Роздільнянського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області майор служби цивільного захисту