Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни

Дата: 20.02.2023 20:19

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Почуття гідності та честі, право на самовизначення є головними цінностями українців. Ці риси об’єднують наших героїв – борців за Незалежність нашої держави.

Сьогодні, в умовах жорстокої війни, яка прийшла на нашу землю, маємо частіше згадувати доленосні події, що стали символом боротьби за свободу та гідність.

Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.
20 лютого на території Степанівської громади працівниками культури та освіти були організовані заходи пам'яті.
Вічна пам'ять та слава всім, хто загинув, хто став першими героями російсько-української війни.

Слава Україні!