Експериментальний проєкт соціальних послуг для ВПО

Дата: 13.09.2023 11:59

Урядом підтримано експериментальний проєкт щодо надання окремих соціальних послуг для внутрішньо переміщених осіб, які через бойові дії або тимчасову окупацію опинилися в складних життєвих обставинах.

Соціальні послуги надаються у закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Мінсоцполітики, зокрема - санаторії у Трускавці та Миргороді.

У межах реалізації експериментального проєкту передбачено надання 4 соціальних послуг:

• надання притулку;

• підтриманого проживання;

• cтаціонарний догляд;

• соціальна адаптація.

Послуги безоплатно надаватимуться людям похилого віку й особам з інвалідністю з числа ВПО. Таким чином, найбільш незахищеним громадянам буде гарантовано не тільки прихисток, а й соціальну підтримку з урахуванням індивідуальних потреб.

Головним розпорядником бюджетних коштів проєкту є Мінсоцполітики. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня - Нацсоцслужба.

Нацсоцслужба, відповідно до визначених проєктом завдань, також забезпечуватиме:

1. постійний організаційний супровід реалізації експериментального проекту;

2. надання учасникам експериментального проекту методичної підтримки з питань реалізації експериментального проекту, надання окремих соціальних послуг відповідно до державних стандартів соціальних послуг;

3. підвищення компетентності працівників учасників експериментального проекту з питань надання соціальних послуг, забезпечення дотримання прав людини, безбарєрності;

4. моніторинг реалізації експериментального проекту та здійснення моніторингових візитів до учасників експериментального проекту.