Зріс ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми

Дата: 18.10.2023 15:50

В умовах повномасштабної війни суттєво зріс ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Багато українців через бойові дій та фінансові труднощі змушені були покинути власні оселі й шукати прихисток далеко від дому, зокрема й за кордоном.

Без власного житла та засобів до існування, вони особливо вразливі й легко погоджуються на ризиковані пропозиції роботи. Як наслідок – у цих людей відбирають документи, їх експлуатують, фактично перетворюють на сучасних рабів або ж використовують для інших форм торгівлі людьми.

🟩 За даними Міжнародної організації з міграції (IOM Ukraine) , сьогодні 39% наших громадян готові погодитися на роботу в обмін на безкоштовне проживання та харчування.

👉 Дізнатися, як не потрапити в ситуацію торгівлі людьми, можна на сайті інформаційної кампанії «Тобою скористалися», яку реалізувала МОМ разом із партнерами.

На сайті за посиланням 🔗https://www.stoptrafficking.org ви знайдете:

✅ статистичні дані про те, скільки українців уже постраждали від торгівлі людьми;

✅ інформацію про форми торгівлі людьми;

✅ поради, як безпечно виїжджати за кордон;

✅ історії постраждалих від торгівлі людьми;

✅ контакти установ та організацій, які надають допомогу в таких випадках.

👆 Та нагадуємо, що постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати, зокрема, послуги адвоката для представництва їхніх інтересів у судах у кримінальних справах, відкритих за фактом торгівлі людьми.