Відновлення у 2024 році дотацій для виробників сільськогосподарської продукції

Дата: 04.03.2024 10:00

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, бюджетні дотації відновлюються у 2024 році для аграріїв, які утримують:

– від 3 до 100 корів – їм передбачено виплати у розмірі 7 тисяч гривень на одну корову;

– за вирощування до 500 голів кіз та овець – 2 тисячі гривень на одну особину.

Також, аграрії, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення, зможуть отримати 4 тисячі гривень безповоротної допомоги за кожен гектар.

В 2024 році продовжено основні програми для підтримки малих та середніх підприємців — «Доступні кредити 5-7-9%» та гранти на розвиток садів і теплиць.  Максимальна сума гранту на теплиці — 7 млн грн, на сади — 10 млн грн.

Однією з умов отримання бюджетних коштів є реєстрація отримувача дотації у Державному аграрному реєстрі (далі – ДАР) за посиланням: https://www.dar.gov.ua (наголошуємо, що для реєстрації у ДАРі необхідна наявність кваліфікованого електронного підпису, електронної пошти, мобільного телефону). Для отримання дотації Агровиробникам, які вже отримували фінансову підтримку в минулі роки, слід актуалізувати дані в особистому кабінеті.

У підприємців, які обробляють до 500 га, з’явилася можливість отримати гарантію на кредит через  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві що запрацював в 2024 році.