Степанівська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Історія кримського татарина Яшара Муєдінова

Дата: 04.10.2024 11:37
Кількість переглядів: 62

Сьогодні розповідаємо історію кримського татарина Яшара Муєдінова, який був незаконно засуджений до 13 років колонії суворого режиму.


Фото без опису

➡ Життя до затримання


Яшар Алієвич Муєдінов народився 14 квітня 1968 року в місті Сирдар'я, Узбекистан, куди радянський режим депортував його родину у 1944 році.

У 1985 році Яшар вступив до Ташкентського транспортного інституту, де здобув фах будівельника.

Після повернення до Криму разом із родиною Яшар оселився в Сімферополі.
Яшар працював будівельником, а у вільний час відвідував судові засідання з політично вмотивованих справ у Криму, демонструючи підтримку своїй громаді.

➡ Що вигадали окупанти

27 березня 2019 року в окупованому Криму відбулися одні з наймасштабніших обшуків у будинках кримських татар за весь час окупації. За кілька годин російські силовики провели обшуки в десятках домівок, заарештувавши понад 20 осіб, тоді ж було затримано й Яшара Муєдінова.

24 листопада 2022 року т.з “суд” у ростові-на-дону ухвалив вирок, засудивши 54-річного Муєдінова до 13 років колонії суворого режиму, з яких перші 4 роки він відбуватиме у в'язниці.

➡ Чому Яшара Муєдінова затримали насправді?

Як і у випадках великої кількості інших кримських татар, його затримання стало частиною систематичних переслідувань на етнічному ґрунті за сфабрикованими звинуваченнями держави-окупантки.

➡ Де зараз Яшар Муєдінов?

Після відмови в апеляції, Яшар Муєдінов перебуває у виправній колонії в місті димитровград ульянівської області рф.

Він страждає на численні хронічні захворювання, зокрема гіпертонію, сильні набряки ніг та біль у спині. Його стан здоров’я постійно погіршується через неналежні умови утримання та відсутність медичної допомоги.

У колонії немає лікаря-хірурга, який міг би оглянути кримчанина, і він неодноразово звертався до своєї дружини Наїлі Ібрагімової з проханням передати необхідні ліки.

Дзвонити рідним Яшар може лише раз на місяць, а остання їхня розмова тривала менш ніж 15 хвилин. що лише додатково ускладнює можливість отримати детальну інформацію про стан його здоров'я або можливі ускладнення.

***
Матеріали підготовлені в рамках інформаційної кампанії #10роківСпротиву спільно з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Інформаційна кампанія є частиною заходів до Дня спротиву окупації Криму.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь