26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф
39 років поспіль ми висловлюємо щирі слова вдячності та засвідчуємо свою шану за героїзм усім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Українці, героїчно ступивши назустріч неприборканому смертоносному лиху, поклали своє життя і здоров’я, щоб врятувати не лише Україну, а й увесь світ.
Чорнобильський біль не стихне ніколи, як і вдячність усім ліквідаторам за подвиг. Близько 97 % радіоактивних речовин залишилися у напівзруйнованому саркофазі ЧАЕС. 200 тонн радіоактивних матеріалів досі перебуває у реакторі Чорнобильської АЕС. Офіційні джерела стверджують, що потрібно близько 100 років, щоб станцію повністю списати.
У скорботі зустрічають українці 39 весну, відколи мирний атом вибухнув стогоном і криком, відлуння якого досі чують навіть нові покоління українців.
Нині через недотримання рф міжнародних домовленостей у ході російсько-української війни Чорнобильська та інші електростанції на території України знову перебувають під загрозою. Так, у ніч проти 14 лютого 2025 року ворожий ударний безпілотник із фугасною бойовою частиною ударив по захисній споруді над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Вибух спричинив серйозні пошкодження конструкції. Після гасіння пожежі фахівці Міжнародного агентства з атомної енергії виявили пробоїну діаметром близько шести метрів, що утворилася внаслідок влучання. Було зафіксовано порушення цілісності зовнішнього і внутрішнього шару саркофагу. Крім того, пошкоджено частину обладнання та електричні системи…
Працівниками культури Степанівської громади в день річниці Чорнобильської катастрофи були проведені тематичні заходи за участю учнівської молоді.
Пам'ятаємо.
Вшановуємо.
Не забудемо.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)