Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу
Сьогодні минає 35 років від дня страшної трагедії – найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. На території Степанівської громади проживає 15 ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської трагедії (І та ІІ категорій). У ті надзвичайно складні дні вони стали в ряди наших захисників від невидимого, але дуже небезпечного ворога. Бажаємо їм і всім тим, хто пожертвував найціннішим - своїм здоров’ям - задля прискорення процесу ліквідації наслідків страшного ворога.
Коротко про цю чорну сторінку в історії нашої держави:
Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60 % шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
Команда інституту спільно з Українським радіо виготовила аудіоролик, який містить аудіохроніку розмови диспетчерів у перші хвилини після аварії на ЧАЕС та інформацію про її причини і наслідки, який пропонуємо прослухати за посиланням https://cutt.ly/NvhJdVJ.
Звертаємося з пропозицією сьогодні, 26 квітня, о 12:00 увімкнути даний аудіоролик. Дана акція апелюватиме до традиції загальнонаціональної хвилини мовчання, об’єднає справді значну частину суспільства у вшануванні жертв Чорнобильської трагедії та сприятиме збереженню пам’яті про її причини і наслідки.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)