ЖОДНИХ ПІДСТАВ АБО ЗАГРОЗ ДЛЯ ЗРИВУ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ НЕ МАЄ! – СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ
З урахуванням того, що сьогодні всі занепокоєні ситуацією, яка склалась із забезпеченням природним газом для опалення бюджетних установ та закладів соціальної сфери Одеської області, які мають власні котельні, голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів брифінг на якому роз’яснив, що насправді відбуваються з ситуацією щодо поставок газу, ціни на газ та як вирішується зазначене питання, у тому числі на державному рівні, для того щоб припинити різного роду спекуляції та маніпуляції з цього приводу, які мають місце.
«Одразу зауважу, що немає жодних підстав для зриву опалювального сезону! Існують об’єктивні обставини, які оперативно нами, як обласною держаною адміністрацією, спільно з Урядом вирішуються за для забезпечення сталого проходження опалювального періоду в наших лікарнях, школах та дитячих садочках тощо. В наслідок цінових коливань, постачальники природного газу відреагували та підняли ціни на свої послуги, у тому числі які надаються організаціям та установам, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів. В результаті, більшість постачальників газу не змогли би забезпечити виконання угод, укладених за результатами тендерних процедур з бюджетними установами, і постала загроза можливої відмови постачання газу за цінами на початок 2021 року» – зазначив голова Одеської ОДА.
Сергій Гриневецький нагадав, що з метою врегулювання проблеми постачання газу бюджетним установам, від 30 вересня 2021 року між Урядом та Асоціацією міст України і Палати місцевих влад був укладений Меморандум про взаємопорозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії в опалювальному сезоні 2021-2022 років.
«Вказаний документ закріпив певні обов’язки та завдання для Уряду та органів місцевої влади, зокрема щодо захисту від ринкових коливань цін газу для бюджетних установ – надавши фіксовану цінову пропозицію державного постачальника «Нафтогаз трейдинг» в постачанні газу – 16 800 грн за тис куб метрів газу з ПДВ» – повідомив на брифінгу голова облдержадміністрації.
Сергій Гриневецький пояснив, що для того, щоб реалізувати цей пункт Меморандуму, кожній бюджетній установі необхідно пройти процедуру укладання договорів з державним постачальником, що займає певний час.
«Розуміючи заздалегідь ці обставини та наслідки, до яких може призвести вказана ситуація, я як голова комісії ТЕБ, спрацював на упередження виникненню можливих загроз відключення від газу об’єктів соціальної сфери, саме тому обласною державною адміністрацією і було проведено засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС» – роз’яснив Сергій Гриневецький.
Голова Одеської ОДА запевнив, що на сьогодні, жодних підстав або загроз для зриву опалювального сезону в бюджетних установах Одеської області не має!
«Більш того, враховуючи, що ми вже технічно та організаційно готові до пуску опалення, сьогодні мною підписано розпорядження про початок опалювального сезону 2021-2022 років в Одеській області. Відповідно до встановлених правил, голови територіальних громад та міст приймають самостійні рішення про початок опалювального сезону у населених пунктах, враховуючи та орієнтуючись на погодні умови (рішення приймається у разі якщо середньодобова температура протягом трьох діб менше або дорівнює 8 градусам)» – сказав керівник області.
Голова Одеської ОДА поставив завдання, першочергово розпочинати опалювальний процес у закладах соціальної сфери, які вже потребують тепла за для забезпечення нормальних умов перебування та функціонування лікарень, шкіл, садочків та інших соціальних установ.
«Нафтогаз» пропонує бюджетним установам укласти контракти з фіксованою ціною на газ. В Україні більше 7000 бюджетних установ, Нафтогаз готовий до 15 жовтня укласти з ними необхідні контракти. «Нафтогаз України» пропонує бюджетним та релігійним організаціям середньострокові контракти з фіксованою ціною на газ – 13,7 грн за кубометр (із транспортуванням та ПДВ – 16,8 грн)» – зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
Контракт укладається до кінця 2022 року (про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко) і має багато переваг: фіксована ціна, відсутність вимоги банківської гарантії, відтермінування платежу.
«Компанія не розраховує на отримання прибутку в межах цієї пропозиції. Але для і для них, як соціально відповідальної компанії, і для нас вкрай важливо, щоб опалювальний сезон розпочався вчасно і школи, лікарні та інші бюджетні установи, громади точно були з теплом. Окрім того, Нафтогаз пропонує виробникам тепла зміни до трирічних контрактів – обсяг газу, який потрібен для тепло- та гарячого водопостачання бюджетних установ та організацій, зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ та транспортування)» – підвів підсумок брифінгу Сергій Гриневецький.
Пресслужба Одеської ОДА
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)